Ogłoszenie Polskiego Związku Pszczelarskiego

Szanowni Państwo,
chciałabym zwrócić Państwa uwagę na zbiórkę podpisów, która właśnie trwa w krajach europejskich. Aby skłonić UE do podjęcia działań na rzecz ochrony pszczół i innych zapylaczy, zorganizowano europejską inicjatywę obywatelską, w wyniku której Komisja Europejska zostanie wezwana do przedłożenia projektów aktów prawnych dotyczących stopniowego wycofywania do 2035 r. syntetycznych pestycydów w celu przywrócenia różnorodności biologicznej oraz wspierania rolników w okresie przejściowym. Aby Komisja rozważyła podjęcie działań w związku z inicjatywą, musi się pod nią podpisać 1 milion obywateli z całej UE.

Podpisy są zbierane tylko do 30 września. Pisze z prośbą o wsparcie tej inicjatywy i rozpowszechnienie jej wśród Waszych członków i osób zainteresowanych z zachętą do złożenia podpisu. Wszyscy doskonale wiemy, w jak trudnej sytuacji znajdują się pszczoły i populacje innych zapylaczy. Aby realnie zmienić tę sytuacje potrzebujemy konkretnych rozwiązań systemowych na poziomie całej Unii. Ta inicjatywa jest właśnie krokiem w tym kierunku.

Więcej informacji oraz możliwość złożenia podpisów znajduje się pod tym linkiem: https://koalicjazywaziemia.pl/2021/07/06/1084/ Strona jest przygotowana po polsku i zawiera wszelkie niezbędne informacje. Liczę na Państwa wsparcie dla dobra pszczół.

Z poważaniem,
Magdalena Figura

Magdalena Figura
Greenpeace CEE/Polska
ul. Altowa 4 02-386 Warszawa
tel. kom/mob: 0048 539 544 537
e-mail: [email protected]