Relacja ze Święta Miodu i Obchodów 80-lecia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim

  • by

Otrzymaliśmy zaproszenie na Święto Miodu i Obchody 80-lecia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim, które odbyły się 22 lipca 2018 roku.

 

Poczty Sztandarowe na Święcie Miodu i Obchodach 80-lecia Rejonowego Koła Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim 2018

Uroczystości rozpoczęły się od spotkania pocztów sztandarowych (10 lub 11) na Rynku Trybunalskim. Przy dźwiękach marsza granego przez orkiestrę pomaszerowaliśmy do Centrum Idei ku Demokracji, gdzie znajduje się Kościół Akademicki Panien Dominikanek pod wezwaniem Matki Bożej Śnieżnej. Na dziedzińcu Centrum Idei ku Demokracji została odprawiona Msza Święta, która celebrowana była przez trzech księży, a przewodniczył jej Rektor Centrum ks. kanonik Mariusz Jersak. Homilię wygłosił ks. Kurek. Po Mszy Św. wysłuchaliśmy wykładu Prezesa Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemi Piotrkowskiej Pana Czesława Korpysy nt. „Pierzga i jej właściwości”.

Poczet Sztandarowy Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie

Z naszego koła w całej uroczystości wziął udział Prezes Józef Olejniczak z małżonką i poczet sztandarowy w składzie: Józef Stanisławski, Zbigniew Świątkowski i Zenon Gryś. Na Rynku Trybunalskim wśród wielu wystawców miał swoje stoisko p. Bogusław Wencel. Impreza została zakończona wspólnym obiadem w Starym Areszcie.

Dziękujemy Prezesowi Rejonowego Koła Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim p. Piotrowi Robaszkowi za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tak wspaniale zorganizowanej uroczystości.