Zebranie sprawozdawcze za rok 2022

Zarząd Rejonowego Koła Pszczelarzy w Bełchatowie informuje, że w dniu 26.02.2023 r. o godzinie 10:00 w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbędzie się zebranie sprawozdawcze. Zarząd informuje, że podczas zebrania zbierane będą listy osób chętnych na zakup leków przeciwko warrozie, matek pszczelich, odkładów oraz zakup sprzętu pszczelarskiego w ramach dofinansowania z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji… Czytaj dalej Zebranie sprawozdawcze za rok 2022

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Bez kategorii

Stawka do przezimowanych rodzin pszczelich i pula środków na ten cel zostały zwiększone!

W dniu dzisiejszym, tj. 14.02.20223 r., Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w którym między innymi podniesiona została stawka pomocy do przezimowanych rodzin pszczelich z 20 zł do 50 zł. Jednocześnie środki na to wsparcie zwiększono z 35,5 mln zł do… Czytaj dalej Stawka do przezimowanych rodzin pszczelich i pula środków na ten cel zostały zwiększone!

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Bez kategorii

Lista leków przeciwko warrozie 2023

Przy leczeniu warrozy istotnym czynnikiem jest rotacja leków – ważna jest zmiana substancji aktywnej. Niżej znajdą Państwo tabelę leków.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Bez kategorii